»   AKTUALNOŚCI 
»  WYNIKI
»  ZAWODNICY
»  SEKCJE
»  TRENERZY
»  GALERIA
»  FILMY
»  O JUDO
»  DO POBRANIA
»  TEAM CARD
»  SKLEP
»  KONTAKT
 
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie sekcji Judo !</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Ania Dąbrowska brązową medalistką Mistrzostw Świata!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">W ostatnich tygodniach Ania wywalczyła brąz Mistrzostw Świata, srebro Europejskiej Olimpiady Młodych oraz V miejsce Mistrzostw Europy! Gratulacje!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Judo - najlepszy sport dla Twojego dziecka!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">Zapraszamy do naszych sekcji we Wrocławiu oraz poza granicami miasta!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego, dwukrotnego Mistrza Europy, Mistrza Polski Seniorów.
 

 

 

  Sponsor generalny 
  Sponsorzy 
  Współpraca 

 

 

« powrót
 
Życiowy sukces Kevina Kisska. Dwa "srebra" w Pucharze Europy!
2011-08-14

W dniach 13-14 sierpnia w Berlinie odbył się ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Europy Juniorów. Puchar Europy Top w stolicy Niemiec gościł zawodniczki i zawodników z czołówki europejskiego rankingu. Po raz kolejny dobrze zaprezentowali się judocy naszej sekcji. Swój życiowy sukces osiągnął Kevin Kissk, który wywalczył srebrny medal w kategorii wagowej do 100 kg i tym samym uzyskał minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów! Drugie miejsce wywalczył także Piotr Płoński w kategorii do 73 kg.

Kevin w pierwszej swojej walce trafił na Davida Haefnera, który reprezentował gospodarzy turnieju. Początek pojedynku opierał się na długotrwałej walce o uchwyt, ale potem było już tylko lepiej. Kevin uzyskał waza-ari oraz dwa yuko. W kolejnej rundzie naprzeciwko wyszedł Lukas Hlavacek z Czech. Z tym zawodnikiem Kevin wygrał w Pucharze Europy w Lignano i podobnie było tym razem, tyle że nasz reprezentant uzyskał waza-ari i yuko i do końca walki nie oddał prowadzenia. W półfinale czekał Austriak Gabor Geier, czwarty w europejskim rankingu, który pokonał Kevina w walce o brąz w Lignano. Już na początku walki Kevin zdominował przeciwnika w uchwycie i uzyskał yuko na seoi-otoshi. W końcu udało się ponownie wykonać atak tę technikę, tyle że na ippon. Tą walką zapewnił sobie udział w finale Pucharu Europy i co najważniejsze wywalczył sobie kwalifikacje na Mistrzostwa Europy, które za miesiąc odbędą się w Belgii. W finale Rosjanin Ismail Urusov zakończył dobrą passę Kevina rzucając go na tai-otohi na ippon.

W kategorii do 73 kilogramów srebrny medal wywalczył Piotr Płoński. Przed tym turniejem nasz zawodnik zajmował 12-te miejsce w rankingu i nie był rozstawiany. Trafił natomiast na turniejową „dwójkę” Andranika Chaparyana z Armenii. Pojedynek toczył się z lekką przewagą Ormianina, który prowadził na yuko, jednak 40 sekund przed końcem nasz reprezentant wykonał kata-otohi na waza-ari. Mimo dwóch kar shido w końcówce, udało się przejść do kolejnej rundy. Był to bardzo istotny pojedynek, ponieważ tych dwóch zawodników spotkało się w finale Pucharu Europy w Grecji. Wówczas górą był Ormianin. Aż do finału Piotrek kończył wszystkie walki przed czasem, najpierw z Niemcem Warnemunde, potem z Niemcem Larasserem. W czwartej rundzie Piotrek pokonał bardzo dobrze walczącego tego dnia Kanadyjczyka Derka Langloisa. W półfinale, również przed czasem, Gwardzista wygrał z Węgrem Adamem Stadlerem. Finał z Izraelczykiem Sagi Muki miał być rewanżem za porażkę w Pucharze Europy Top w Austrii. Wówczas mimo prowadzenia na waza-ari Piotrkowi nie udało się wygrać. Tym razem pojedynek był bardzo wyrównany. Po czterech minutach był remis, a na tablicy wyników wyświetlała się kara shido dla obu zawodników. W dogrywce Izraelczyk był aktywniejszy, czego konsekwencją była kara za pasywność, kończąca pojedynek. Oby na Mistrzostwach Europy to nasz judoka był górą, zabrakło naprawdę niewiele.

W turnieju startowało jeszcze dwóch Gwardzistów. Damian Szwarnowiecki w kategorii do 66 kg w pierwszym pojedynku spotkał się z Rosjaninem Kalashaovem. W drugiej minucie walki Damian założył duszenie sankaku-jime, jednak mimo kilkudziesięciosekundowej akcji w parterze jego rywal nie odklepał. Kolejne minuty pojedynku to wyraźna dominacja naszego judoki, widać było że podduszony rywal walczy o przetrwanie. Nie udało sie jednak wykonać skutecznej techniki. Po czterech minutach był remis i w pierwszej akcji dogrywki Rosjaninowi udało się zaskoczyć naszego zawodnika i rzucić go na yuko na yoko-tomoe-nage. W kolejnej rundzie Rosjanin przegrał z Francuzem Clerget, co oznaczało koniec turnieju dla Damiana.

W kategorii do 81 kg również po pierwszej walce udział w zawodach zakończył Patryk Iwaszkiewicz. Walka toczyła się pod dyktando naszego judoki, jednak ponownie zawiodła skuteczność. Na dwa dobre ataki Polaka w stójce, Niemiec Werner odpowiedział próbą wyciągnięcia dźwigni. W ostatniej chwili Patrykowi udało się skręcić rękę i uniknąć porażki. Wysoki Niemiec starał się rzucić Gwardzistę na ouchi-gari a potem uchi-mata. Niestety kontra Patryka była nieskuteczna co zakończyło się upadkiem na plecy.

Po zawodach zawodnicy Gwardii Wrocław wzięli udział w międzynarodowym campie. Po dwóch dniach ciężkiego treningu wrócili do Chłapowa, gdzie do końca wakacji wezmą udział w obozie klubowym. Warto dodać, że mimo dwóch przegranych finałów, mogliśmy posłuchać hymnu Polski, ponieważ Halima Mohamed-Seghir (Wybrzeże Gdańsk) wywalczyła złoto w kategorii do 63 kg.

Był to ostatni Puchar Europy przed Mistrzostwami Europy. Po kilkumiesięcznych potyczkach na pewno rozstawiani na Mistrzostwach będą Kamila Wasek (+78 kg) oraz Piotr Płoński, którzy załapali się do pierwszej ósemki Europejskiego Rankingu Juniorów.

Miesiąc ciężkiej pracy i liczymy na udany występ w Belgii!

Gratulacje dla zawodników oraz ich trenerów.

Ponadto dziękujemy Panu Henrykowi Kisskowi za pomoc organizacyjną w trakcie wyjazdu.


 « powrót

 
Aktualności | Wyniki | Zawodnicy | Galeria | Treningi | Trenerzy | O judo | Historia | Kontakt

© Gwardia & Juvenia Wrocław 2010. Wszelkie prawa zatrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio