»   AKTUALNOŚCI 
»  WYNIKI
»  ZAWODNICY
»  SEKCJE
»  TRENERZY
»  GALERIA
»  FILMY
»  O JUDO
»  DO POBRANIA
»  TEAM CARD
»  SKLEP
»  KONTAKT
 
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie sekcji Judo !</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Ania Dąbrowska brązową medalistką Mistrzostw Świata!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">W ostatnich tygodniach Ania wywalczyła brąz Mistrzostw Świata, srebro Europejskiej Olimpiady Młodych oraz V miejsce Mistrzostw Europy! Gratulacje!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Judo - najlepszy sport dla Twojego dziecka!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">Zapraszamy do naszych sekcji we Wrocławiu oraz poza granicami miasta!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego, dwukrotnego Mistrza Europy, Mistrza Polski Seniorów.
 

 

 

  Sponsor generalny 
  Sponsorzy 
  Współpraca 

 

 

« powrót
 
Damian Szwarnowiecki wywalczył srebro w Pucharze Europy TOP Juniorów w Austrii
2012-06-07

Damian wywalczył drugie miejsce w pierwszym swoim międzynarodowym turnieju w nowej kategorii wagowej, do 73 kilogramów. Jednocześnie zapewnił sobie kwalifikację do Mistrzostw Europy Juniorów.

Nasz Gwardzista tego dnia nie był w najwyższej formie, ale mimo tego dotartł do finału. W pierwszej rundzie wygrał walkę na 2 yuko z Niemcem Kluge, a w kolejnych rundach wygrywał przed czasem. Najpierw z Holendrem Groeneveldtem, następnie Słoweńcem Brajdiciem. W ćwierćfinale na naszego zawodnika czekał Włoch de Luca, który poprzednie walki bardzo pewnie i szybko rozstrzygał na swoją korzyść, jednak w pojedynku z Damianem nie mógł ani na moment przejąć inicjatywy i przegrał na 2 waza-ari. W półfinale z Azerem Safarlim, Damian zastosował swoją koronną technikę w parterze (sankaku-jime) i szybko zadusił rywala. Walka finałowa z Rosjaninem Zuevem opierała się na próbie zdominowania rywala w uchwycie, jednak tego dnia reprezentant Rosji był mocniejszy i wygrał na 2 waza-ari.

9 miejsce zajął Patryk Iwaszkiewicz, który 2 walki wygrał a 2 przegrał. Przegrał z dwoma medalistami, ale w obu walkach niewiele zabrakło, aby rozstrzygnięcie było odmienne. W pierwszej walce wygrał przed czasem z Niemcem Sochem, natomiast już w drugiej rundzie czekał na niego rozstawiany Azer, Rasullu. Pojedynek był bardzo wyrównany i obaj zawodnicy mieli kilka okazji żeby skutecznie rywala rzucić, ale ostatecznie Patryk dostał 2 kary shido i kontynuował walkę w repasażach. Trzeci pojedynek (ze Szwedem) przegrywał na waza-ari, jednak minutę przed końcem rzucił na kouchi-makikomi na ippon. Błąd w kolejnym pojedynku dał mu dziewiąte miejsce, chociaż tego dnia można było wywalczyć więcej.

W tej samej kategorii wagowej walczył także Karol Kurzej. Pierwszą walkę wygrał z Węgrem na ippon. W kolejnym pojedynku naszemu maturzyście zabrakło zdrowia i ostatecznie przegrał z Kazahem, odpadając z turnieju.

W niedzielę walczyła także Ula Hofman, jednak silniejsza fizycznie Dunka zdominowała naszą zawodniczkę, która dostała trzy kary, a w końcówce walki musiała się poddać w skutek założonego duszenia.

Nasza ekipa trenowała w poniedziałek i wtorek na campie. Ula doznała kontuzji nogi, życzymy jej powrotu do zdrowia!


 « powrót

 
Aktualności | Wyniki | Zawodnicy | Galeria | Treningi | Trenerzy | O judo | Historia | Kontakt

© Gwardia & Juvenia Wrocław 2010. Wszelkie prawa zatrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio