»   AKTUALNOŚCI 
»  WYNIKI
»  ZAWODNICY
»  SEKCJE
»  TRENERZY
»  GALERIA
»  FILMY
»  O JUDO
»  DO POBRANIA
»  TEAM CARD
»  SKLEP
»  KONTAKT
 
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie sekcji Judo !</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Ania Dąbrowska brązową medalistką Mistrzostw Świata!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">W ostatnich tygodniach Ania wywalczyła brąz Mistrzostw Świata, srebro Europejskiej Olimpiady Młodych oraz V miejsce Mistrzostw Europy! Gratulacje!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Judo - najlepszy sport dla Twojego dziecka!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">Zapraszamy do naszych sekcji we Wrocławiu oraz poza granicami miasta!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego, dwukrotnego Mistrza Europy, Mistrza Polski Seniorów.
 

 

 

  Sponsor generalny 
  Sponsorzy 
  Współpraca 

 

 

« powrót
 
Dominacja Gwardii Wrocław w trakcie Mistrzostw Polski Juniorów w Judo
2013-04-14

Ciężka praca daje efekty! Na Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w Judo, które odbyły się w Pile zawodnicy Gwardii Wrocław wywalczyli 5 medali (2 złote, srebrny i 2 brązowe), chociaż do tego worka powinny wpaść jeszcze co najmniej 2 kolejne. Mistrzami Polski zostali Damian Szwarnowiecki oraz Patryk Iwaszkiewicz. Gwardia Wrocław wygrała klasyfikację medalową oraz punktową (klub wywalczył 46 punktów, a zajmujący drugie miejsce AZS AWF Warszawa połowę dorobku Gwardzistów - 23,5). Do tego dorobku w niedzielę złoto dorzuciła Urszula Hofman.

Damian Szwarnowiecki zdobył trzeci złoty medal Mistrzostw Polski z rzędu! Ponadto podtrzymał swoją świetną passę z ubiegłego roku. Damian wychodził mocno zdeterminowany do kolejnych walk i żaden z zawodników nie mógł mu zagrozić. Nie pokazał pełni swoich umiejętności ale walczył pewnie i konsekwentnie, starał się nie popełnić żadnego błędu. Widać było presję, która na nim ciążyła ale świetnie sobie poradził w tej sytuacji.

Rewelacją turnieju był Patryk Iwaszkiewicz, który wygrał rywalizację w kategorii do 81 kg. Pojedynek finałowy z Tomkiem Szczepaniakiem rozpoczął się od kary dla naszego zawodnika, lecz jeszcze w pierwszej minucie walki udało mu się wykorzystać nieudany atak rywala i skutecznie zastosować uchi-mata-sukashi. Piękny Ippon dał Patrykowi zwycięstwo nad mocnym rywalem i złoto Mistrzostw Polski. Warto dodać, że w półfinale nasz zawodnik pokonał Mistrza Polski z ubiegłego roku.

Trzecie złoto dla naszej sekcji zdobyła Ula Hofman, która powtórzyła wynik z ubiegłego roku. Pewnie wygrała swoje pojedynki i potwierdziła swoją pozycję w kraju. Wygrała wszystkie cztery walki, w tym w finale z Karoliną Maletą, która wcześniej pokonała najgroźniejszą rywalkę Urszuli – Olę Jabłońską.

Czarnym koniem naszej ekipy był Damian Świderek, który zbijał kilka kilo aby wystartować w najniższej kategorii wagowej – do 55 kg. W fazie grupowej zajął pierwsze miejsce wygrywając dwie walki i jedną przegrywając. W półfinale miał dramatyczy pojedynek, w którym zadecydowała dogrywka – po kilku bardzo dobrych atakach z jednej i drugiej strony obaj zawodnicy byli skrajnie wyczerpani jednak Damian wykazał się mocniejszą psychiką i w końcu złapał rywala w trzymanie. W finale przegrał, chociaż rywal był w jego zasięgu. Jest to bardzo pozytywna niespodzianka.

Brązowy medal wywalczył Karol Kurzej. Mimo, iż nie był w najlepszej dyspozycji, udało mu się znaleźć na podium. O medal walczył z ubiegłorocznym Mistrzem Polski – Sebastianem Banaszkiem. Pojedynek był bardzo wyrównany, jednak to nasz zawodnik zachował więcej sił i o medalu decydowała różnica kar shido.

Brązowy medal zdobył także Rafał Kozłowski. W walce o miejsce na podium spotkał się z klubowym kolegą Michałem Pańko. Rywalizacja zakończyła się kontrą Rafała, ale po długiej i równej walce. Michał wcześniej wyeliminował innego Gwardzistę – Olka Galego, który był siódmy. Michał wygrał Puchar Polski i był jednym z faworytów do finału. Niestety „potknął” się w ćwierćfinale i ostatecznie nie zdobył medalu.

Niedosyt dotyczy także kategorii najcięższej, w której mieliśmy dwóch członków Kadry Narodowej Juniorów – Mateusza Kwiatkowskiego i Kacpra Kazimierowicza. Pierwszy zajął miejsce dziewiąte a drugi otarł się o podium i zakończył zawody na piątym miejscu.

Bardzo dobrze walczył Łukasz Szewczyk oraz Arek Kisielewicz, ale medalu nie zdobyli. Pierwszy przegrał w ćwierćfinale z Damianem Szwarnowieckim i następnie w repasażu (na karę shido), a drugi nabawił się kontuzji, na szczęście nie jest to uraz poważny.

Gratulujemy wszystkim medalistom oraz trenerom. Z sukcesów trzeba się cieszyć natomiast z porażek wyciągnąć wnioski, szczególnie dotyczy to ciężkich kategorii.

Teraz czas na przygotowania do matury oraz Pucharów Europy ;-)

 


 « powrót

 
Aktualności | Wyniki | Zawodnicy | Galeria | Treningi | Trenerzy | O judo | Historia | Kontakt

© Gwardia & Juvenia Wrocław 2010. Wszelkie prawa zatrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio