»   AKTUALNOŚCI 
»  WYNIKI
»  ZAWODNICY
»  SEKCJE
»  TRENERZY
»  GALERIA
»  FILMY
»  O JUDO
»  DO POBRANIA
»  TEAM CARD
»  SKLEP
»  KONTAKT
 
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie sekcji Judo !</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Ania Dąbrowska brązową medalistką Mistrzostw Świata!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">W ostatnich tygodniach Ania wywalczyła brąz Mistrzostw Świata, srebro Europejskiej Olimpiady Młodych oraz V miejsce Mistrzostw Europy! Gratulacje!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Judo - najlepszy sport dla Twojego dziecka!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">Zapraszamy do naszych sekcji we Wrocławiu oraz poza granicami miasta!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego, dwukrotnego Mistrza Europy, Mistrza Polski Seniorów.
 

 

 

  Sponsor generalny 
  Sponsorzy 
  Współpraca 

 

 

Mistrzostwa Świata w Kazakh Kuresi
2017-10-26

W ten weekend ma miejsce jeszcze inna międzynarodowa impreza sportowa - Mistrzostwa Świata w Kazakh Kuresi. Polskę reprezentować będzie m.in. Miłosz Pękala, Michał Pańko oraz Karol Kurzej (wszyscy zawodnicy KS Gwardia Wrocław). Trenerem-selekcjonerem jest Bartłomiej Zamęcki.

Trzymamy kciuki!


Dwa medale Pucharu Polski Masters
2017-10-23

 Dwie Judoczki z naszej sekcji dla dorosłych wywalczyły medale Pucharu Polski w Krakowie. Warto dodać, że obie zaczęły ćwiczyć Judo w naszej sekcji od początku w dorosłym wieku. Czyli można osiągać sukcesy w grupie Masters nawet, jeśli ktoś wcześniej nie próbował swoich sił w Judo!

Ilona Tatarowska wygrała Puchar Polski, Magda Tomaszek zajęła drugie miejsce.

Do zobaczenia na treningu!

Gratulujemy! 


Mistrzostwa Świata Juniorek i Juniorów
2017-10-23

 Dwoje Reprezentantów naszej sekcji startowało w Mistrzostwach Świata Juniorek i Juniorów w Zagrzebiu. Mimo, iż nie zdobyli medali, można napisać o dobrym występie.

Sebastian Marcinkiewicz (KS Gwardia Wrocław) wygrał dwie walki - z Włochem i Bośniakiem i w 3 rundzie przegrał z Niemcem Gramkow, który ostatecznie zdobył medal. W tym roku Sebastian zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów, startował także w Mistrzostwach Europy.

Ania Dąbrowska wygrała z Marokanką, po czym w kolejnej rundzie uległa późniejszej brązowej medalistce KIM z Korei. Zawodniczka MKS Juvenia Wrocław jest aktualną medalistką Mistrzostw Polski Seniorek oraz Juniorek. Będzie startować w grupie Juniorek także w przyszłym sezonie!

Dziękujemy obu zawodnikom za emocje, których nie zabrakło. Życzymy sukcesów w przyszłości.


Zawody w ten weekend
2017-10-23

W ten weekend jedziemy na zawody do Warszawy oraz Poznania. 

W sobotę w Warszawie odbywa się kolejny turniej w ramach ogólnopolskiej International Judo League, organizatorem jest Judo Panda Warszawa. Za turniej odpowiedzialny jest trener Patryk Jamiński oraz Bartłomiej Bochniak.

W sobotę w Poznaniu odbędzie się kolejna edycja Memoriału Jigoro Kano w Poznaniu. Komunikat znajduje się w zakładce do pobrania. Za wyjazd odpowiedzialny jest trener Radosław Zamęcki. 

W obu turniejach udział wziąć mogą jedynie osoby wyznaczone przez trenerów. 

W niedzielę odbywa się w Poznianu Turniej Młodzików w ramach Memoriału Jigoro Kano oraz Puchar Polski Juniorów Młodszych. Wyjazd autokarem z ul. Poznańskiej o godzinie 5:45. Koszt Młodzików to 85 złotych, Juniorzy Młodsi startowe mają opłacone z klubu, opłacają transport - 45 złotych.

Trzymamy także kciuki za zawodników KS Gwardia Wrocław, którzy walczyć będą w Lidze Seniorów w Warszawie!


Książka "JUDO nie tylko dla dzieci"
2017-10-23

 Otrzymaliśmy dostawę kolejnych książek "Judo nie tylko dla dzieci". Książki można zamawiać u trenerów, koszt 40 złotych.

Takiej książki dla dzieci na temat judo jeszcze nie było! „Judo nie tylko dla dzieci” autorstwa Krzysztofa i Bogusława Wiłkomirskich to pozycja, która w niezwykle prosty a zarazem ciekawy sposób, przedstawia najważniejsze elementy sztuki walki jaką jest Judo.

Czytając książkę nabiera się przekonania, że Judo to sztuka życia, coś więcej niż tylko sport.

W książce można znaleźć wiele informacji dotyczących genezy Judo wraz z umiejscowieniem jej w historii Japonii, ciekawostek z życia założyciela Profesora Jigoro Kano, pierwszej szkoły Judo Kodokan (wraz z wyjaśnieniem samego terminu) oraz Kraju „Kwitnącej Wiśni” (kto czytał to wie skąd wzięła się ta nazwa i jakie znaczenie dla Japończyków mają kwiaty wiśni).

Bardzo dużo uwagi poświęca się kulturze judo – jaki należy mieć stosunek do swojego partnera, jak zachować się na macie, wyjaśnia pozytywne konsekwencje udziału w rywalizacji sportowej, zasady judo oraz efekty systematycznego treningu.

Ale nie może obejść się bez zagadnień technicznych, m.in. wyjaśnienia gradacji stopni judo, opisu stroju „Judogi”, objaśnienia zasad walki sportowej czy też przedstawienia kilku podstawowych technik oraz sposobów bezpiecznego padania. Na końcu książki znajduje się słowniczek z wyjaśnieniem znaczenia kilku japońskich słówek.

Wszystkie te zagadnienia są wyjaśnione w bardzo jasny sposób, w czym pomagają ciekawe rysunki autorstwa Jarosława Kajdana.

Jeśli nie wiecie co dosłownie oznacza słowo „Kodokan”, która cyfra w Japonii jest pechowa lub którego Dana ma trener z biało-czerwonym pasem, warto poczytać książkę „Judo nie tylko dla dzieci”. 


Historyczny występ na Mistrzostwach Polski
2017-10-16

Ogromny sukces osiągnęli w ubiegły weekend zawodnicy oraz trenerzy w Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików, które odbyły się w Poznaniu. 

Tytuł Mistrza Polski wywalczył Wiktor Pigułeczka, trener Patryk Jamiński

Wicemistrzynią Polski została Oliwia Szczepanowska, trener Patryk Jamiński

Brązową medalistką w kat. 70 kg została Dominika Sikorska, trener Patryk Jamiński

Brązową medalistką w kat. 40 kg została Kinga Klimczak, trener Patryk Jamiński

Brązową medalistką w kat. 52 kg została Kinga Kniter, trener Bartłomiej Bochniak.

VII miejsce wywalczył Alex Pitner, trener Patryk Jamiński.

Ponadto medal w barwach MKS Juvenia Wrocław wywalczył Hubert Waniszewski z Sobótki a V miejsce Piotr Chwistek ze Skarbimierza-Osiedle.

Serdeczne gratulacje dla trenerów i zawodników.


Mistrzostwa Świata Juniorów i Juniorek
2017-10-12

9-osobowa reprezentacja Polski wystąpi w przyszłym tygodniu w Mistrzostwach Świata Juniorów w stolicy Chorwacji Zagrzebiu. Zawody miały się odbyć w Korei Północnej, ale nastąpiła zmiana gospodarza.

Mistrzostwa rozgrywane będą w hali “Dom Sportova” w dniach 18-22 października. Zgłoszonych jest 634 judoczek i judoków z 87 państw z 5 kontynentów...


Mistrzostwa Polski Kadetów w Sumo już za nami!
2017-10-08

Udało się zdobyć 5 medali i jest to najlepszy wynik w historii sekcji Sumo MKS Juvenia Wrocław.
Drużynowo zdobyliśmy 2 miejsce! Gratulacje dla wszystkich uczestników. Dla niektórych był to pierwszy start w pasach MAWASHI.


Podziękowania dla sponsorów, dzięki którym klub mógł opłacić kolejny start w zawodach.
AgroFoto
Muszynianka
Strefa Zdrowia Muszynianki
druck.pl
www.epore.pl
Centrum Sportowo-Rekreacyjne "Krakowska 98"


Otwarty Puchar Polski w Oleśnicy
2017-10-08

Wyniki z pierwszego dnia Otwartego Pucharu Polski w Judo - Oleśnica 2017
Złoty medal Kasia Demska +70kg
Srebrny medal Julia Jaroszewska -70kg
Brązowy medal Oliwia Woźniczka -70kg...


Seminarium z mistrzem świata Soichi Hashimoto
2017-10-05

Serdecznie zapraszamy na Seminarium z Soichi Hashimoto, aktualnym Mistrzem Świata Seniorów w kategorii do 73 kilogramów. Zawodnik, który spośród wszystkich zawodników na świecie posiada najwięcej punktów w rankingu Międzynarodowej Federacji Judo.

Seminarium odbędzie się 7 października w Warszawie, organizatorem jest Judo Legia Warszawa
https://www.facebook.com/events/1878995385760226/?ref=ts&fref=ts
oraz 8 października w Bytomiu, które organizuje UKS Feniks Bytom JUDO
https://www.facebook.com/events/126858177944662/?fref=ts

Polski Związek Judo objął patronatem oba seminaria.
Zachęcamy do udziału!


Warsaw Judo Open
2017-09-29

Po pierwszym dniu mamy 2 złote medale - Kinga Klimczak i Kasia Demska.
V miejsce wywalczyła Julka Jaroszewska a VII Kacper Grzegorczyk.
Drugi dzień Warsaw Judo Open i kolejne dwa medale naszych zawodniczek - Oliwia Szczepanowska oraz Kinga Kniter wywalczyły 3 miejsca. Gratulacje dla zawodniczek oraz trenerów - Patryka Jaminskiego i Bartłomieja Bochniaka.
Na wyróżnienie zasługuje także Cezary Kotwicki, który zajął 9 miejsce i wygrał 3 walki.

Jutro walczymy na campie :)


Strefa Zdrowia - Muszynianka
2017-09-29

Dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom:
Muszynianka,
Strefa Zdrowia Muszynianki,
druck.pl,
AgroFoto
Centrum Sportowo-Rekreacyjne "Krakowska 98"
oraz firma EPORE" !!


Krótkie podsumowanie weekendu !
2017-09-22

W ten weekend działo się naprawdę dużo. Nasi Judocy zdobywali medale w International Judo League w Łodzi, w Super Liga Judo w Świdnicy, na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Poznaniu, starsi zawodnicy Sekcja Judo i Sumo MKS Juvenia Wrocław/KS Gwardia Wrocław walczyli na Litwie a część naszych trenerów walczyła w Mistrzostwach Polski Seniorów (trener Arek Kisielewicz zajął III miejsce, trener Arek Makarewicz V miejsce).

W ten weekend kolejne zawody - tym razem w Obornikach Śląskich, który organizują Judo Wilki Oborniki Śląskie. W zakładce do pobrania znajduje się komunikat organizacyjny. Zgłoszeń dokonują trenerzy.

Starsi zawodnicy jadą na najmocniejszy turniej w Polsce - XIX Warsaw Judo Open

Trzymamy kciuki także za Gwardistów Damian Szwarnowiecki oraz Karol Kurzej, którzy jadą na Puchar Świata do Zagrzebia!


Dla naszych zawodników był to start w nagrodę za ciężką pracę !
2017-09-22

W dniach 23-24 września w Wilnie odbył się Międzynarodowy Turniej Judo, w którym wzięły udział ekipy z Litwy, Rosji, Polski, Łotwy, Estonii, Finlandii oraz Słowenii. Dla naszych zawodników był to start w nagrodę za ciężką pracę połączony ze zwiedzaniem Wilna. Dzięki organizatorom oraz sponsorom klubu wyjazd nic nie kosztował uczestników.

Wyniki:
Dawid Hypta - złoto U18
Szymon Strojec brąz U18
Mateusz Pastuszek brąz U18 i srebro U15
Piotr Zender - srebro U18
Oliwka Woźniczka - srebro U15
Igor Błaszczak - brąz U18 i brąz U15
Paulina Zarychta - brąz U15
Bruno Bielecki - srebro U18, V miejsce U15

Dziękujemy za wsparcie naszym sponsorom: Muszynianka, Strefa Zdrowia Muszynianki, druck.pl, AgroFoto Centrum Sportowo-Rekreacyjne "Krakowska 98" oraz firma EPORE (www.epore.pl)


Mamy Mistrza Polski Seniorów!
2017-09-22

DZIEŃ 1
Damian Szwarnowiecki, zawodnik KS Gwardia Wrocław, wychowanek MKS Juvenia Wrocław, Mistrzem Polski Seniorów w kat. 81 kg! Sebastian Marcinkiewicz i Michał Pańko (obaj 90 kg) skończyli rywalizację na piątych miejscach Mistrzostw Polski Seniorów, które odbywają się w Opolu.
DZIEŃ 2
Drugi dzień Mistrzostw Polski Seniorów i Seniorek  to 2 brązowe medale - Ania Dąbrowska i Arek Kisielewicz. Tuż za podium na piątym miejscu zawody zakończył Arek Makarewicz.
Młodzi zawodnicy mają z kogo brać przykład!
Gratulacje!


« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 »
 
Aktualności | Wyniki | Zawodnicy | Galeria | Treningi | Trenerzy | O judo | Historia | Kontakt

© Gwardia & Juvenia Wrocław 2010. Wszelkie prawa zatrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio