»   AKTUALNOŚCI 
»  WYNIKI
»  ZAWODNICY
»  SEKCJE
»  TRENERZY
»  GALERIA
»  FILMY
»  O JUDO
»  DO POBRANIA
»  TEAM CARD
»  SKLEP
»  KONTAKT
 
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie sekcji Judo !</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Ania Dąbrowska brązową medalistką Mistrzostw Świata!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">W ostatnich tygodniach Ania wywalczyła brąz Mistrzostw Świata, srebro Europejskiej Olimpiady Młodych oraz V miejsce Mistrzostw Europy! Gratulacje!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">Judo - najlepszy sport dla Twojego dziecka!</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">Zapraszamy do naszych sekcji we Wrocławiu oraz poza granicami miasta!
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego, dwukrotnego Mistrza Europy, Mistrza Polski Seniorów.
 

 

 

  Sponsor generalny 
  Sponsorzy 
  Współpraca 

 

 

Ogromne wyróżnienie dla polskiego judoki. Damian Szwarnowiecki najlepszym zawodnikiem w kategorii Junior w Europie w roku 2012!
2013-04-29

W niedzielę zakończyły się zmagania seniorów w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Europy w Judo. Wrocławskie środowisko reprezentowali Damian Szwarnowiecki (73kg) i Łukasz Błach (81). W zawodach indywidualnych Damian wygrał 2 walki (z Serbem i Niemcem) jednak minimalna porażka w trzecim pojedynku (z rozstawianym Rosjaninem) nie dała mu możliwości kontynuowania walk w Mistrzostwach. Warto dodać, że był to jego debiut w imrezie tej rangi. Łukasz przegrał pierwszą walkę i odpadł.

W zawodach drużynowych Polska zdobyła miejsce siódme. 2 walki dla naszej drużyny wygrał Łukasz Błach, jedną Damian (walczył tylko jedną bo w trakcie pojedynku nabawił się urazu kolana). Polacy wygrali z Włochami po czym przegrali z Holandią i Węgrami.

W sobotni wieczór w trakcie gali 65-lecia Europejskiej Unii Judo rozdawane były wyróżnienia za osiągnięcia w roku 2012. Damian Szwarnowiecki został uznany za najlepszego zawodnika Europy w grupie Juniorów (bez podziału na kategorie wagowe). Zapracował na ten tytuł m.in. zwycięstwami w Mistrzostwach Europy Juniorów oraz Młodzieżowych Mistrzostwach Europy (do lat 23). Jako nagrodę otrzymał piękną srebrną odznakę Europejskiej Unii Judo.

Jest to powód do dumy dla całego polskiego oraz wrocławskiego Judo!

Gratulacje dla Damiana i jego trenera klubowego Zbigniewa Zamęckiego!


Kamila Pasternak wywalczyła brąz w Pucharze Europy w Czechach
2013-04-21

Kamila Pasternak wraca do formy. Nasza najlepsza kadetka zdobyła brąz w Pucharze Europy Kadetek w Teplicach (Czechy). W ubiegłym roku zdobyła tytuł Mistrzyni Polski i Mistrzyni Europy w swojej grupie wiekowej. W tym roku ma szansę powtórzyć sukcesy a na dodatek pojechać na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Miami (USA).

Gratulacje dla zawodniczki i trenera Macieja Kwiatkowskiego!


dwa medale Mistrzostw Polski Młodzików
2013-04-21

Dziś zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodzików, które w tym roku zorganizowano w Bochni. W sobotę Mateusz Grygiel nie miał sobie równych w kategorii wagowej powyżej 81 kilogramów i zdobył złoto. Jego kolega z sekcji Łukasz Gizler wywalczyl brąz...


Dominacja Gwardii Wrocław w trakcie Mistrzostw Polski Juniorów w Judo
2013-04-14

Ciężka praca daje efekty! Na Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w Judo, które odbyły się w Pile zawodnicy Gwardii Wrocław wywalczyli 5 medali (2 złote, srebrny i 2 brązowe), chociaż do tego worka powinny wpaść jeszcze co najmniej 2 kolejne. Mistrzami Polski zostali Damian Szwarnowiecki oraz Patryk Iwaszkiewicz. Gwardia Wrocław wygrała klasyfikację medalową oraz punktową (klub wywalczył 46 punktów, a zajmujący drugie miejsce AZS AWF Warszawa połowę dorobku Gwardzistów - 23,5). Do tego dorobku w niedzielę złoto dorzuciła Urszula Hofman...


Udane Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
2013-04-11

W ubiegły weekend w Kątach Wrocławskich odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Nasza sekcja zdobyła 5 medali, Mistrzem Polski drugi raz z rzędu został Piotr Płoński, który nie miał większych problemów w kat. do 73 kg.


Świetny występ naszych kadetek!
2013-04-01

W ubiegły weekend odbył się Puchar Europy Juniorek Młodszych w Kijowie, w którym udział wzięły dwie zawodniczki naszego klubu – Ania Dąbrowska i Dominika Jankowiak. Ania zdobyła brązowy medal, natomiast Dominika wywalczyła miejsce piąte...


Start naszych zawodniczek w mocnym turnieju w Niemczech
2013-03-29

Urszula Hofman zajęła V miejsce w Międzynarodowym Turnieju Judo w Bad Blankenburg. Ula wygrała cztery walki - z Kanadyjką, Holenderką , Francuzką oraz z vice mistrzynią Niemiec U21 z tego roku z czego trzy przez Ippon, przegrywając 2 pojedynki. Do Niemiec udały się też Karina Gliszczyńska, Aleksandra Hofman, Anna Dąbrowska i Dominika Jankowiak, jednak żadna z pozostałych dziewcząt nie przebiła się do strefy medalowej.


Michał Pańko wygrał Puchar Polski w Luboniu, dobra postawa naszych judoków!
2013-03-17

W sobotę 16. marca w Luboniu koło Poznania odbył się Puchar Polski Juniorek i Juniorów. Nasi zawodnicy z tej grupy wiekowej mogli zweryfikować swoją wiedzę na temat nowych zasad walki wprowadzonych w tym roku.

Najlepiej poradził sobie Michał Pańko, który nie dał szans swoim rywalom w kategorii do 90 kg i jest jednym z faworytów do tytułu Mistrza Polski. Podobnie jak jego kolega klubowy Rafał Kozłowski, który zajął miejsce trzecie w tej samej kategorii wagowej. Na specjalne wyróżnienie zasługuje Arek Kisielewicz, który wygrał 5 walk. W pojedynku o brązowy medal prowadził walkę na waza-ari jednak popełnił błąd i otrzymał hansokumake za złapanie za nogi.


Puchar Polski w Pile - zwycięstwo Sebastiana Marcinkiewicza, 5 medali dziewcząt drugiego dnia!
2013-03-10

W Pucharze Polski Juniorek i Juniorów Młodszych rozgrywanym w Pile złoto w kategorii do 66 kilogramów zdobył Sebastian Marcinkiewicz. Zdominował rywali w swojej kategorii wagowej wygrywając zdecydowanie wszystkich 6 walk - 5 na Ippon, jedną na Waza-ari.Drugiego dnia nasze dziewczyny wygrąły klasyfikację pubktową zdobywając aż 5 medali...


Rekrutacja do klasy Judo Gimnazjum nr 37
2013-03-07

Dnia 25 marca o godzinie 9:00 w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 37 przy ul. Młodych Techników 58 odbędzie się TEST KWALIFIKACYJNY (sprawnościowy) do Klasy o profilu JUDO dla dzieci z rocznika 2000. Na test należy zabrać krótkie spodenki i koszulkę z krótkimi rękawkami, legitymację szkolną oraz deklarację podpisaną przez rodziców lub prawnych opiekunów dostępną na stronie http://www.wroclaw.pl/system_elektronicznej_rekrutacji__wejscie,1.dhtml lub w sekretariacie szkoły.

W teście mogą wziąć udział także osoby, które wcześniej nie ćwiczyły Judo!

Treningi prowadzi trener Radosław Zamęcki.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 


Sukcesy Juniorów Młodszych
2013-03-03

Bardzo dobrze zaprezentowali się Judocy MKS Juvenia Wrocław w Turnieju Międzynarodowym w Spremberg (Niemcy). Najlepszą zawodniczką była Stefania Kotwicka, która w finale pokonała swoją koleżankę klubową Anię Dąbrowską. Drużynowo MKS Juvenia Wrocław wywalczył 3 miejsce...


7. miejsce Damiana Szwarnowieckiego w Pucharze Świata w Warszawie
2013-03-03

7 miejsce w "Turnieju Warszawskim" wywalczył Damian Szwarnowiecki, dla którego był to zaledwie drugi występ w międzynarodowych zmaganiach seniorów. Drugiego dnia zawodów 7 miejsce zdobył Łukasz Błach i były to jedyne punktowane miejsca polskich kadrowiczów. W turnieju wziął udział także Piotr Płoński, jednak przegrał swoją pierwszą walkę z Francuzem Chainem...


Szkolenie dla trenerów
2013-02-28

tytuł: Trening funkcjonalny w sporcie dzieci i młodzieży... 


Kilkoro młodych judoków MKS Juvenia Wrocław wzięło udział w obozie judo w Tokyo.
2013-02-22

Nasi judocy przez 3 tygodnie trenowali w Kodokanie oraz innych ośrodkach treningowych. Od strony sportowej nadzór sprawował trener reprezentacji U18 Janusz Piechna. Zawodnicy i zawodniczki MKS Juvenii Wrocław: Anna Dąbrowska, Urszula Hofman, Sebastian Marcinkiewicz, Kamil Górecki oraz Stanisław Tomaszewski mogli przez 21 dni szkolić swoje judo z najlepszymi zawodnikami...


Nowe przepisy - sprawdź się!
2013-02-22

Zmieniły się zasady walki Judo, proszę poświęcić trochę czasu i przeanalizować sytuacje podane w tym filmiku.
Dyskusja na temat tych zmian jest niepotrzebna, po prostu musimy przestawić się pod kątem tych zmian :-]
http://refereeusb.judobase.org/live/hidden/app/index.html


« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 »
 
Aktualności | Wyniki | Zawodnicy | Galeria | Treningi | Trenerzy | O judo | Historia | Kontakt

© Gwardia & Juvenia Wrocław 2010. Wszelkie prawa zatrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio