»   AKTUALNOŚCI 
»  WYNIKI
»  ZAWODNICY
»  SEKCJE
»  TRENERZY
»  GALERIA
»  FILMY
»  O JUDO
»  DO POBRANIA
»  TEAM CARD
»  SKLEP
»  KONTAKT
 
1
<span style="font-weight:bold; color: white; font-family:arial;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego</span><br><span style="font-family:arial; font-size:13px;">TIM SA - oficjalny sponsor Damiana Szwarnowieckiego, dwukrotnego Mistrza Europy, Mistrza Polski Seniorów.
 

 

 

  Sponsor generalny 
  Sponsorzy 
  Współpraca 

 

 

Damian Szwarnowiecki Odkryciem Roku 2012!
2013-01-06

Damian Szwarnowiecki został Odkryciem Roku 2012 w plebiscycie gazety Wrocławskiej!

Jego trener klubowy Zbigniew Zamęcki zajął miejsce IV w Plebiscycie na najlepszego Trenera Dolnego Śląska, natomiast Łukasz Błach uplasował sie na miejscu 10 w Plebiscycie na najlepszego Sportowca Dolnego Śląska.

Gratulacje!

Pełna relacja: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/732945,damian-janikowski-najlepszym-sportowcem-2012-na-dolnym,4,20,id,t,sm,sg.html#galeria-material


Kadry Narodowe
2012-12-23

Podano skład Kadr Narodowych wszystkich grup wiekowych.

Spośród Gwardzistów w Kadrze Seniorów znaleźli się: Krzysztof Kiełbus (60kg), Damian Szwarnowiecki (73kg), Piotr Płoński (73kg). W seniorkach znalazły się Ula Hofman oraz Kamila Wasek. Mamy także wielu zawodników w Kadrze w innych grupach wiekowych.

wszystkie składy podane są na stronie Dolnośląskiego Związku Judo: www.dzjudo.org

Gratulujemy!


Ostatnie turnieje w roku 2012 znów zakończyły się sukcesami! Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów oraz Finał FPD Interligi.
2012-12-02

W sobotę w hali KS Gwardia Wrocław odbyły sie Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w Judo. Wrocławscy Gwardziści walczyli w dwóch składach – pierwszy wywalczył tytuł Drużynowego Mistrza Polski, natomiast drugi znalazł się tuż za podium, kończąc rywalizację na piątym miejscu.

Swoją reprezentację miał także klub MKS Juvenia Wrocław – dziewczyny zdobyły miejsce trzecie, natomiast chłopcy miejsce piąte. Trzeba dodać, że w drużynie męskiej startowali sami Juniorzy Młodsi, ale stawiali opór starszym Judokom.


II miejsce kobiet i mężczyzn w Drużynowych Mistrzostwach Polski do lat 23
2012-11-24

Drużyna KS Gwardia Wrocław zdobyła II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski do lat 23, drużyna kobiet MKS Juvenia Wrocław również wywalczyła II miejsce, natomiast druga ekipa Gwardii zajęła miejsce tuż za podium...


Dolny Śląsk wywalczył brązowe medale w Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodzieczek i Młodzików
2012-11-24

Drużyna Dolnego Śląska wywalczyła III miejsce w rywalizacji kobiet i mężczyzn Drużynowych Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików w Judo. Z powodu dużej liczby zawodników szkolonych w naszym województwie Dolny Śląsk wystawił dwie drużyny – drugi skład wywalczył VII miejsce...


Sukcesy drużynowe!
2012-11-18

W ubiegły weekend seniorzy Gwardii Wrocław otarli się o medal zajmując V miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów. Wygrali mecz z Gwardią Opole ulegając Czarnym Bytom oraz AZS-owi Gliwice. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Rafał Kozłowski i Łukasz Szewczyk, którzy wykazali się ogromną walecznością oraz pięknymi rzutami!

Byli Gwardziści, walczący obecnie w barwach AZS-AWF Wrocław wywalczyli miejsce drugie przegrawając w finale 2:3 z Czarnymi Bytom.

W ten weekend nasi Juniorzy Młodsi zdobyli drugie miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski, natomiast dziewczyny nie miały sobie równych i wygrały rywalizację! Szczegóły już niebawem.

Gratulacje!


Mistrz Europy Juniorów zdobywa tytuł Młodzieżowego Mistrza Europy (do lat 23) – historyczny wyczyn Damiana Szwarnowieckiego!
2012-11-18

Na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy miał jechać po naukę a tymczasem dał swoim rywalom porządną lekcję Judo! W tym sezonie wygrał wszystko co tylko mógł – Mistrz Polski Juniorów, Mistrz Polski Seniorów, Mistrz Europy Juniorów i od soboty Mistrz Europy Młodzieży.

W trakcie rozgrywanych w Pradze Mistrzostw Europy Damian zrobił jedną z większych niespodzianek. Szczególnie, że szczytową formę miał za sobą, leczył kontuzję ręki, był zmęczony długim i intensywnym sezonem. A jednak potrafił wykrzesać z siebie nadludzkie siły i wygrać rywalizację w kategorii wagowej do 73 kilogramów.


polecamy artykuł. coraz częściej Judo pojawia się w mediach!
2012-11-06


MKS Juvenia Wrocław wygrała IV Memoriał im. Jigoro Kano
2012-10-30

Memoriał odbył się w ubiegły weekend w Opalenicy koło Poznania. Nasza sekcja wygrała klasyfikację drużynową, drugie miejsce zajęli gospodarze z Akademii Judo Poznań a trzecie Judocy z Lemura z Warszawy. W zawodach udział wzięło ponad 650 judoków z prawie 50 klubów.

Bardzo dobrze zaprezentowali się naszy zawodnicy. Dwie zawodniczki wygrały dwie kategorie wiekowe - Kinga Klimczak z Kątów Wrocławskich oraz Anna Dąbrowska z Bobrzej.,,


Plebiscyt Przeglądu Sportowego - głosujemy na naszych Judoków!
2012-10-30

W piątek ruszył jubileuszowy 60. Plebiscyt Gazety Wrocławskiej i Radia Wrocław na Najlepszego Sportowca i Trenera Dolnego Śląska 2012 roku. W gronie kandydatów mamy kilkoro reprezentantów naszej sekcji!

Jak można głosować? Tradycyjnie na kuponach, drukowanych codziennie w Gazecie Wrocławskiej. Głosy można także oddawać wysyłając SMS-y.
Aby zagłosować na sportowca i trenera 2012 roku na Dolnym Śląsku, wyślij SMS na numer 72355 (koszt 2,46 zł z VAT) Prosimy o oddanie głosu na Judokę z naszej sekcji oraz oczywiście trenera Zbigniewa Zamęckiego.

Szwarnowiecki Damian (judo, Gwardia Wrocław) - złoto Mistrzostw Europy Juniorów oraz Mistrz Polski Seniorów w kat. 73 kg - wyślij SMS o treści sport.110

Hofman Urszula (judo, Juvenia Wrocław) - brąz Mistrzostw Polski Seniorek w kat. 70 kg - wyślij SMS o treści sport.34

Płoński Piotr (judo, Gwardia Wrocław) - srebro Mistrzostw Polski Seniorów w kat. 73 kg - wyślij SMS o treści sport.88

Zamęcki Zbigniew (judo, Gwardia Wrocław) - trener złotego medalisty MEJ i MP Damiana Szwarnowieckiego - wyślij SMS o treści TRENER.22

Głosowanie potrwa do 14 grudnia 2012 roku. Wyniki zostaną ogłoszone na Balu Sportowca 4 stycznia 2013 roku. Laureatami zostanie 10 sportowców oraz 5 trenerów.


3 medale Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów!
2012-10-21

Święto JUDO za nami – 56 Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów w Judo! Tytuł Mistrza Polski wywalczył Damian Szwarnowiecki, który w finale pokonał swojego kolegę klubowego Piotrka Płońskiego. Brązowy medal w kategorii do 70 kilogramów wywalczyła Urszula Hofman.


Wrocław OPEN - duży sukces organizacyjny i sportowy!
2012-10-09

Dużym sukcesem sportowym i organizacyjnym okazał się Otwarty Puchar Polski Juniorek, Juniorów, Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych, który odbył się w ostatni weekend w Kątach Wrocławskich – III Wrocław Open Championships.
Nasza sekcja wygrała wszystkie klasyfikacje drużynowe. Klasyfikację  punktową w grupie Juniorek Młodszych, Juniorów Młodszych i Juniorek wygrała MKS Juvenia Wrocław, a w grupie Juniorów KS Gwardia Wrocław...


Damian Szwarnowiecki Mistrzem Europy Juniorów!
2012-09-25

Damian Szwarnowiecki wygrał rywalizację w kategorii do 73 kg zdobywając tytuł Mistrza Europy w kategorii Juniora. W turnieju udział wzięła także Urszula Hofman, jednak po dobrej i wyrównanej walce z Holenderką, odpadła po pierwszej rundzie.


Deklasacja w Pucharze Polski Juniorek i Juniorów w Sochaczewie
2012-09-09

Gwardia Wrocław wygrała klasyfikację medalową i punktową Pucharu Polski Juniorek i Juniorów w Sochaczewie. Zawodnicy naszego klubu wywalczyli 8 medali a swoje kategorie wagowe wygrali Arek Makarewicz oraz Rafał Kozłowski. W klasyfikacji punktowej zdobyli 62 punkty a sklasyfikowani na drugim miejscu Czarni Bytom jedynie 18. W zawodach startowała jedna zawodniczka MKS Juvenia Wrocław, Urszula Hofman. Można mówić o 100-procentowym sukcesie ponieważ Ula wygrała wszystkie walki i wywalczyła złoto.


Galeria zdjęć
2012-08-07

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć, która została dziś uaktualniona. Zamieszczone zostały zdjęcia z Mistrzostw Europy Kadetek, na których złoto wywalczyła Kamila Pasternak, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a także dwie galerie z obozu dzieci w Chłapowie. Miłego oglądania :)


« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 »
 
Aktualności | Wyniki | Zawodnicy | Galeria | Treningi | Trenerzy | O judo | Historia | Kontakt

© Gwardia & Juvenia Wrocław 2010. Wszelkie prawa zatrzeżone.
projekt i wykonanie: hajime studio